Menu
Home / Aktualności / Farmak uczestniczył w CPHI 2023, jednej z największych wystaw farmaceutycznych na świecie
03.01.2024
Farmak uczestniczył w CPHI 2023, jednej z największych wystaw farmaceutycznych na świecie

Co roku międzynarodowe targi branżowe CPHI Worldwide odwiedzają dziesiątki tysięcy gości z różnych krajów i kontynentów. Skupia ona pod jednym dachem przedstawicieli wszystkich obszarów zaangażowanych w rozwój i produkcję leków: od innowacyjnych ośrodków badawczych po producentów zaawansowanego sprzętu farmaceutycznego. Farmak corocznie uczestniczy w wystawie i prezentuje leki wyprodukowane na Ukrainie społeczności międzynarodowej.

Farmak uczestniczył w CPHI 2023, jednej z największych wystaw farmaceutycznych na świecie

Tegoroczna wystawa odbyła się w Barcelonie w Hiszpanii, a jej celem jest nawiązanie partnerstwa między uczestnikami, rozwój międzynarodowej społeczności farmaceutycznej i otwarcie nowych możliwości biznesowych.

Portfolio Farmak obejmuje ponad 450 produktów farmaceutycznych. W tym roku na międzynarodowych targach skupiliśmy się na produktach leczniczych stosowanych w anestezjologii i intensywnej terapii, diagnostyce obrazowej, leczeniu anemii, lekach przeciwzapalnych i przeciwbólowych.

Wśród ukraińskich firm farmaceutycznych Farmak posiada największą liczbę certyfikatów GMP wydanych przez europejskie organy regulacyjne. Obejmują one produkcję leków w różnych formach, począwszy od tabletek, kapsułek, maści, czopków, emulsji, zawiesin, a także operacje kontroli jakości produktów.

Farmak jest liderem rynku farmaceutycznego na Ukrainie*, największym krajowym eksporterem i najdroższą marką w branży**, a także jednym z 1000 największych producentów produktów leczniczych na świecie. Produkty lecznicze Farmak są sprzedawane w Europie, w tym w UE, Azji, Ameryce Środkowej i Południowej, na Bliskim Wschodzie i w Australii. Spółka posiada przedstawicielstwa w Uzbekistanie, Kazachstanie, Kirgistanie i Wietnamie. Międzynarodowe biura w Polsce i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a także spółki marketingowe w Czechach i na Słowacji.

Symboliczne jest to, że w 2024 r. nowy zakład produkcyjny Farmak ma zostać otwarty w tym samym mieście, w którym w tym tygodniu odbyło się CPHI Worldwide, czyli w Barcelonie w Hiszpanii. W Europie będzie więcej ukraińskich leków!

*Według Proxima Research

**Według badania MPP Consulting 2023

Inne aktualności Zobacz więcej aktualności